Dev yatırımlar Türkiye'yi güçlü kılıyor

"Dev yatırımlar Türkiye'yi güçlü kılıyor"Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, "29 Ekim törenlerle, fener alaylarıyla kutlanacak kadar güzel bir gün. Ancak Marmaray gibi dev yatırımlar Türkiye'yi daha güçlü kılıyor" dedi.
İSTANBUL - Yücelen, yaptığı yazılı açıklamada, TÜGİAD üyeleri başta olmak üzere, Türkiye'nin genç işadamları ve insanlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllardaki sanayileşme hamlesinin Türkiye'ye önemli bir potansiyel kazandırdığını kaydeden Yücelen, bunu anlayanların daha sonra yaptıkları sayesinde Türkiye'nin bugünkü ekonomik atılımını gerçekleştirebildiğini dile getirdi.

Yücelen, üretim yapmayan, üretimde çağın getirdiği teknolojileri kullanamayan ve bu ilerlemede söz sahibi olamayan ülkelerin, bugün olduğu gibi ileride de bunun sonuçlarını yaşayacağı vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Ulu önder Atatürk, bir yandan Türkiye Cumhuriyetini kurarken, bir yandan da asıl zaferin ekonomik alanda kazanılması gerektiğinin bilinciyle ekonomi hamlesini başlattı. Cumhuriyetin kurucu kadroları bu hamleleri yaşama geçirerek Cumhuriyetimize güç kazandırdılar. O günden bu yana yaşama geçirilen her yatırım Türkiye Cumhuriyeti'ne güç kazandırdı. 29 Ekim törenlerle, fener alaylarıyla kutlanacak kadar güzel bir gün. Ancak yarın açılışı yapılacak Marmaray gibi dev yatırımlar bizi sadece mutlu etmiyor, Türkiye Cumhuriyeti'ni de daha güçlü kılıyor. TÜGİAD olarak hangi siyasal görüş olursa olsun, böylesine dev projelerin yarışacağı ve yaşama geçirileceği siyasal rekabet platformlarının, Türkiye'yi dünya çapında daha da güçlü kılacağını biliyoruz."

Yücelen, her 29 Ekim'de böylesi "dev yatırımları" yaşama geçirmeyi, Türkiye Cumhuriyeti ve insanlar için yapılabilecek "en muhteşem hizmet" olarak nitelendirerek, "Bu vesileyle, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, yarın açılışı yapılacak Marmaray ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm yatırımları için mücadele etmiş, çalışmış, ter dökmüş herkese şükranlarımızı sunuyor, nice yatırımlarla dolu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları kutlamayı temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.